HH LIFA STRIPE CREW

67.00 

Categories: ,

Description

HH LIFA STRIPE CREW

No.

48800

The original technical Helly Hansen® long-sleeve base layer with an iconic stripe design.

The original technical Helly Hansen base layer has never looked better. We took inspiration from the iconic sailor strip for this long-sleeve crew. Our technical base layer provides breathable warmth, moisture management and comfort during any aerobic activity. It’s ideal for sailing, hiking, training, climbing, skiing and more. We’ve been excelling at HH® LIFA® base layer technology for 40 years. That’s why our base layers are the go-to choice for professional athletes.

Machine wash in luke warm water – 40°C, Do not bleach, Do not tumble dry, Do not iron, Do not dry clean

Fiber ContentShell: 100% Polypropylene
Weight144g

Select size:

FEATURES

Lightweight insulation
100% LIFA®
Flatlock seams for max comfort
Natural stretch fabric
Solution Dyed

 

PERKTHIMI:

HH LIFA SRIPE CREW
NO.

48800
Shtresa bazë teknike origjinale Helly Hansen® me mëngë të gjata me një dizajn ikonik vijash.

Shtresa bazë teknike origjinale Helly Hansen nuk është dukur kurrë më mirë. Ne morëm frymëzim nga shiriti ikonik i marinarëve për këtë ekuipazh me mëngë të gjata. Shtresa jonë e bazës teknike ofron ngrohtësi të frymëmarrjes, menaxhim lagështie dhe rehati gjatë çdo aktiviteti aerobik. Është ideal për lundrim, shëtitje, stërvitje, ngjitje, ski dhe më shumë. Ne kemi shkëlqyer në teknologjinë e shtresës bazë HH® LIFA® për 40 vjet. Kjo është arsyeja pse shtresat tona bazë janë zgjedhja kryesore për atletët profesionistë.
Lahet në lavatrice në ujë të vakët – 40°C, Mos zbardh, Mos thahet në tharëse, Mos hekuros, Mos pastrohet në tharje

Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% polipropilen
Pesha: 144 g

MASAT E DSIPONUESHME

TIPARET
Izolim i lehtë
100% LIFA®
Qepje të sheshta për rehati maksimale
Pëlhurë tërheqëse natyrale
Zgjidhje e lyer

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HH LIFA STRIPE CREW”

Your email address will not be published. Required fields are marked *