GIACCA ACTIV DONNA

454.00 

Available on backorder

Description

 P66266

Descrizione

Giacca realizzata in tessuto trilaminato idrorepellente, idrofobico (rifiuta l’acqua) e microporoso (consente l’evacuazione dell’umidità interna verso l’esterno) per garantire impermeabilità e traspirazione. Cappuccio foderato in rete regolabile sul retro della testa, collo alto foderato in pile termico (15 cm). Dotata di un’ ampio taschino anteriore con chiusura in velcro, due tasche interne impermeabili con cerniera, due ampie tasche scaldamani con accesso laterale foderato in micropile,una tasca impermeabile con zip sull’avambraccio. Gomiti articolati con toppe rinforzate in Cordura. Tenditore per orlo e regolazione in vita con cordino. Polsini in neoprene regolabili con velcro antiabrasivo e anti-presa. Chiusura lampo a doppio cursore

Përshkrim

Xhaketë e bërë nga pëlhurë trilaminate rezistente ndaj ujit, hidrofobike (refuzon ujin) dhe mikroporoze (lejon evakuimin e lagështisë së brendshme nga jashtë) për të siguruar rezistencë ndaj ujit dhe frymëmarrje. Kapuç i veshur me rrjetë të rregullueshme në pjesën e pasme të kokës, jakë e lartë e veshur me lesh termik (15 cm). Pajisur me një xhep të madh përpara me mbyllje velcro, dy xhepa të brendshëm të papërshkueshëm nga uji me zinxhirë, dy xhepa të mëdhenj ngrohës dore me akses anësor të veshur me mikrofleece, një xhep me zinxhir të papërshkueshëm nga uji në parakrah. Bërryla të artikuluara me arna të përforcuara me Cordura. Tensionuesi i skajit dhe rregullimi i belit. Pranga neopreni të rregullueshme me velcro anti-gërryes dhe kundër kapjes. Mbyllje me zinxhir të dyfishtë rrëshqitës

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GIACCA ACTIV DONNA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *