EVOLUTION RACE VISOR

30.00 

Available on backorder

Description

EVOLUTION RACE VISOR

80050

Constructed from fast-drying fabric, this Evolution Race Visor has a hook and loop adjuster at the back for a secure and comfortable fit when you’re out on the water. Its reflective inset at the front of the peak ensures enhanced visibility in low light.
COMPOSITION
100% Polyester
EXPLORE ALL FEATURES
Durable Water Repellency (DWR) treatment
Reflective details
Fast drying fabric to keep you comfortable

Perkthimi:

E ndërtuar nga pëlhurë që thahet shpejt, kjo mbulesë garash Evolution ka një rregullues me grep dhe unazë në pjesën e pasme për një përshtatje të sigurt dhe të rehatshme kur jeni jashtë në ujë. Futja e tij reflektuese në pjesën e përparme të majës siguron shikueshmëri më të madhe në dritë të ulët.
PËRBËRJA
100% poliestër
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
Trajtim i qëndrueshëm ndaj ujit (DWR).
Detaje reflektuese
Pëlhurë që thahet shpejt për t’ju mbajtur rehat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “EVOLUTION RACE VISOR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *