Sale!

CREW HOODED MIDLAYER JACKET

178.00 

Categories: ,

Description

CREW HOODED MIDLAYER JACKET

No.

33874
Beyond bestseller to icon – our go-to sailing jacket for teams and clubs.
Some jackets that are so classic, they become icons. Our versatile Midlayer Crew is one. Its Polartec® 100g fleece lining will keep you warm and comfortable, while a Helly Tech® Protection outer layer makes it waterproof/breathable and windproof. It’s perfect for a variety of conditions, both on deck and ashore, and light enough to work as a midlayer underneath a tougher jacket in rough conditions. Features like a removable hood, handwarmer pockets, quick-dry lining, adjustable cuffs, and a one-hand adjustable hem, have helped make this a trusted favorite among sailors.
Fiber ContentShell: 100% Polyester. Lining: 100% Polyester. Lining 2: 100% Polyester
Care InstructionsClose hook and loop before washing, Do not use fabric softener, Remove promptly from the washer, Some fading may occur on bright colours, Tumble dry garment to reactivate water repellent treatment, Wash dark colours separately
Weight612g

Select size:

FEATUERS
HELLY TECH® Protection Fabric
2-Layer Construction
Fully Seam Sealed
Polartec® Fleece Lining For Additional Warmth
Polartec® Fleece-Lined Comfortable Collar
Hip Length
Chest Pockets with Zip
Hand Pockets with Zip
Stow Away Hood In Collar
Adjustable Bottom Hem
Race Id Back Neck Pocket
One Hand Adjustable Bottom Hem
Embroider Friendly
PERKTHIMI
JAKETË ME KAPACË ME KAPAQË E KUFIZUARAVE
NO
33874
Përtej ikonës bestseller – xhaketa jonë e zakonshme me vela për ekipe dhe klube.
Disa xhaketa që janë aq klasike sa bëhen ikona. Ekuipazhi ynë i gjithanshëm Midlayer është një. Veshja e saj me lesh Polartec® 100g do t’ju mbajë ngrohtë dhe rehat, ndërsa një shtresë e jashtme Helly Tech® Protection e bën atë të papërshkueshëm nga uji/frymëmarrje dhe kundër erës. Është perfekt për një sërë kushtesh, si në kuvertë ashtu edhe në breg, dhe mjaftueshëm i lehtë për të punuar si shtresë e mesme nën një xhaketë më të ashpër në kushte të vështira. Karakteristika të tilla si një kapuç i lëvizshëm, xhepat e ngrohësit të duarve, rreshtimi i tharjes së shpejtë, prangat e rregullueshme dhe një skaj i rregullueshëm me një dorë, kanë ndihmuar që kjo të bëhet një preferuar i besuar mes marinarëve.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliestër. Rreshtimi: 100% poliestër. Rreshtimi 2: 100% poliestër
Udhëzime për kujdesin: Mbyllni grepin dhe unazën përpara se të lani, Mos përdorni zbutës rrobash, Hiqeni menjëherë nga rondele, Mund të ndodhë pak zbehje në ngjyrat e ndezura, rrobat në tharje për të riaktivizuar trajtimin kundër ujit, Lani veçmas ngjyrat e errëta
Pesha: 612 g

MASAT E DISPONUESHME:

TIPARET
Pëlhurë mbrojtëse HELLY TECH®
Ndërtimi me 2 shtresa
Plotësisht e mbyllur
Rreshtim Polartec® Fleece për ngrohtësi shtesë
Jakë e rehatshme e veshur me fleece Polartec®
Gjatësia e ijeve
Xhepa gjoksi me zinxhir
Xhepa dore me zinxhir
Mbaj kapuç në jakë
Fundi i rregullueshëm i poshtëm
Xhepi i pasmë i identifikimit të garës
Fundi i rregullueshëm me një dorë
Qëndisje miqësore

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CREW HOODED MIDLAYER JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *