K BERGEN FLEECE PU SUIT

95.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

K BERGEN FLEECE PU SUIT

No. 

40498

100% waterproof, fleece-lined playsuit for kids made with our HELOX+® technology. 

We made the versatile kids’ playsuit cozier with a soft fleece lining. The exterior is made with fully waterproof and windproof Helox + technology – tough enough for fishermen and designed to keep you dry in a downpour. The playsuit has stretch for easy movement, welded seams, a sturdy YKK® front zipper with storm flap and a quick-dry interior to give kids extra shelter from the storm. Additional key details include reflective elements for visibility on grey days, a removable hood and under-the-bootstraps.
Fiber ContentShell: 100% Polyurethane. Lining: 100% Polyester
Weight600g
SELECT SIZE 
FEATURES
HELOX+® technology
YKK® front zipper with storm flap for extra protection
Reflective elements
PU fabric on inside bottom legs and sleeves to avoid moisture absorption on lining
Elastic rubber band under foot for secure fit
Elastic cuffs and leg opening
Printed reflective HH® logo
PERKTHIMI:

KOSTUM PER FEMIJE
NO

40498
Rroba femijesh 100% e papërshkueshme nga uji, me rreshtim lesh për fëmijë, e bërë me teknologjinë tonë HELOX+®.

Ne e bëmë më komode kostumin e gjithanshëm të lojërave për fëmijë me një astar të butë prej leshi. Pjesa e jashtme është bërë me teknologji plotësisht të papërshkueshme nga uji dhe kundër erës Helox+ – mjaft e fortë për peshkatarët dhe e krijuar për t’ju mbajtur të thatë në një shi. Veshja për lojëra ka shtrirje për lëvizje të lehtë, tegela të salduara, një zinxhir të fortë YKK® përpara me rrathë stuhie dhe një brendshme që thahet shpejt për t’u dhënë fëmijëve një strehë shtesë nga stuhia. Detajet kyçe shtesë përfshijnë elementë reflektues për dukshmëri në ditët gri, një kapuç të lëvizshëm dhe rripa nën çizme.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliuretani. Rreshtimi: 100% poliestër
Pesha: 600g

MASAT E DISPONUESHME

TIPARET
Teknologjia HELOX+®
Zinxhir i përparmë YKK® me kapak stuhi për mbrojtje shtesë
Elementet reflektuese
Pëlhurë PU në pjesën e brendshme të këmbëve dhe mëngëve të poshtme për të shmangur thithjen e lagështirës në rreshtim
Shirit elastik poshtë këmbës për përshtatje të sigurt
Pranga elastike dhe hapje e këmbëve
Logo reflektuese e printuar HH®

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “K BERGEN FLEECE PU SUIT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *