THE OCEAN RACE JACKET

186.00 

Categories: ,

Description

THE OCEAN RACE JACKET

No.

20207
Light Waterproof jacket in a technical all-purpose marine design
Waterproof jacket in a technical all-purpose marine design made together with input from professional racers
Weight522g
FEATURES

HELLY TECH® Performance fabric
Waterproof, windproof, and breathable
2-layer construction
Fully seam-sealed
Durable Water Repellency (DWR) treatment
Lined for comfort
Quick-dry lining
Dual hand pockets with brushed lining
Adjustable cuffs
Adjustable hem with drawcord

Select size:

PERKTHIMI :
THE OCEAN RACE JACKET
NO.
20207
Xhaketë e lehtë e papërshkueshme nga uji në një dizajn teknik detar për të gjitha qëllimet
Xhaketë e papërshkueshme nga uji në një dizajn teknik detar për të gjitha qëllimet e bërë së bashku me kontributin e garuesve profesionistë
Pesha: 522 g
TIPARET 
Pëlhurë HELLY TECH® Performance
I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga era dhe me frymëmarrje
Ndërtim me 2 shtresa
Tegel i mbyllur plotësisht
Trajtim i qëndrueshëm ndaj ujit (DWR).
Rreshtuar për rehati
Rreshtim i tharjes së shpejtë
Xhepa të dyfishtë dore me astar të krehur
Pranga të rregullueshme
Fund i rregullueshëm me kordon tërheqës
MASAT E DISPONUESHME :

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “THE OCEAN RACE JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *