GIACCONE “COASTAL” ROSSO

199.99 

Available on backorder

Description

 P64099

Descrizione

Linea realizzata in poliammide ad alta resistenza spalmato di un rivestimento idrofilo. Il taglio ampio e la sua flessuosità apportano agevolezza e comfort nei movimenti. Traspirante ed impermeabile concepita per qualunque tipo di navigazione. Dotata di chiusure a zip e velcro con ribattitura anti acqua sulle tasche, di cappuccio a visiera con rinforzo rigido, collo e paramento foderati in pile, interno rivestito in maglia, una tasca interna e due sul ventre con fori di evacuazione e anello portachiavi, attacchi per giubbotto gonfiabile. Le regolazioni esterne ai polsi, al basso ventre offrono una maggiore protezione dalle intemperie e comfort
.

Përshkrim

Linjë e bërë nga poliamide me rezistencë të lartë e veshur me një shtresë hidrofile. Prerja e gjerë dhe elasticiteti i saj sjellin lehtësi dhe rehati në lëvizje. Frymëzues dhe i papërshkueshëm nga uji i projektuar për çdo lloj lundrimi. E pajisur me mbyllje zinxhir dhe velcro me thumba kundër ujit në xhepa, një kapuç vizore me përforcim të ngurtë, jakë dhe jelek të veshur me lesh, brendësi të veshur me rrjetë, një xhep të brendshëm dhe dy në bark me vrima evakuimi dhe unazë çelësi, bashkëngjitje për jelek të fryrë. Rregullimet e jashtme në kyçet e dorës, në pjesën e poshtme të barkut ofrojnë mbrojtje më të madhe nga elementët dhe rehati.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GIACCONE “COASTAL” ROSSO”

Your email address will not be published. Required fields are marked *